Archív článků
Historie

Yonex Junior Cup 2016

Naše letošní účast na velkém badmintonovém turnaji byla nejpočetnější od doby, kdy jsme na turnaj dorazili poprvé. Měli jsme zastoupení v šesti kategoriích a zisk letošních cenných kovů byl opravdu tvrdým oříškem, o dvě medailová želízka jsme přišli onemocněním Dominika Hykyše, které zároveň znamenalo i neúčast Jirky Jordána, který by hrál jen singl a to by byl poněkud drahý výlet.

První den nám medailovou radost přinesl pár Lenka Svobodová a Adam Šrámek, kteří v kategorii staršího dorostu vybojovali bronz.

Druhý den nám zacinkalo hned čtyřikrát, ve dvouhrách vybojovala stříbro Klára Hejčlová v mladším dorostu, bronz v kategorii mladších žáků vybojoval Tomáš Pospíšil, ve starším dorostu Adam Šrámek a v kategorii žen Kačka Srpová.

V nedělních čtyřhrách jsme získali skvělé zlato v kategorii mladších dorostenek zásluhou Kláry Hejčlové a Lenky Svobodové, další bronzy získali mladší žáci Tomáš Pospíšil s Martinem Kytkou a v mladším dorostu Ondra Valter s Honzou Králíčkem.

Mnohá další čtvrtfinálová umístění a několik čtvrtých míst nám v celkovém umístění družstev vyneslo skvělé a vynikající 6. místo mezi 94 zúčastněnými.

Gratuluji všem medailistům a hráčům a také trenérům a řidičům a ještě Jakubovi Tichému, který se svými radami zasloužil o medailové radosti těch starších ve čtyřhrách, kdy jeho poznatky měly velký vliv na výkony našich hráčů.

Zpracoval: Vlasta Balů Valter